Brčankama i Brčacima 19 medalja u kajaku i kanuu

128

Prema kalendaru takmičenja, koji je usvojen na sastanku u Brčkom, Kajak kanu savez BiH realizovaće za dva mjeseca 5 kola Premijer lige BiH, tri međunarodna takmičenja i Državno prvenstvo.

Prvo kolo kajakaške Premijer lige BiH realizovano je prošle subote u Brodu gdje su veslači KKK „Hariz Suljić“ Brčko distrikta BiH osvojili 19 medalja, zauzeli ekipno prvo mjesto u ligi, a na međunarodnoj regati „Memorijal Stjepan Stanić 2015“ treće mjesto, odmah iza „Olimpika“ i „Marsonije“ iz Slavonskog Broda. Drugo kolo Premijer lige i međunarodnu regatu organizuje Gradiška 02.avgusta, a sedam dana kasnije u Brčkom, na Ficibajru je međunarodno takmičenje i treće kolo lige BiH. Četvrto kolo predviđeno je 15 i 16.avgusta u Trebinju, a peto poslednjeg vikenda avgusta u Šamcu.

Državno prvenstvo u kajaku i kanuu na mirnim vodama biće organizovano 22 i 23.avgusta u Jajcu.

Evo i rezultata KKK „Hariz Suljić“ na međunarodnoj regati u Brodu i prvom kolu Premijer lige BiH :KKK „Hariz Suljić“ je nastupio sa 25 takmičara-ki. Sve trke su vožene na 500m u svim kategorijama. Nastupilo je 9 klubova iz Hrvatske, Srbije i BIH.Osvojeno je ukupno 19 medalja i to:

Mlađi kadeti:
MK-1 500m Sejdić Vedad 1.mjesto

Kadeti:
K-1 500m Kalesić Armin 2.mjesto
K-2 500m Kalesić Armin-Fazlović Tarik 3.mjesto

Mlađe juniorke:
K-2 500m Redžić Negra-Ibrišević Elma 3.mjesto

Juniori:
C-1 500m Begić Alen 3.mjesto
K-2 500m Salkić Haris-Knebl Boris 3.mjesto
C-2 500m Crnogorčević Denis-Begić Alen 2.mjesto
K-4 500m Salkić H-Gavrić A-Knebl B-Smajić Z 2.mjesto

Juniorke:
K-1 500m Zahirović Armela 3.mjesto
K-2 500m Zahirović Armela-Šadić Isaura 2.mjesto
K-2 500m Redžić Negra-Ibrišević Elma 3.mjesto
K-4 500m Zahirović A-Šadić I-Redžić N-Ibrišević E 1.mjesto

Seniori:
K-1 500m Karahasanović Mirza 3.mjesto
K-2 500m Karahasanović Mirza-Ibrišević Sead 2.mjesto
K-2 500m Salkić Haris-Knebl Boris 3.mjesto
K-4 500m KarahasanovićM-Salkić H-Ibrišević S-Knebl B 2.mjesto
C-2 500m Pezerović Elvedin-Begić Alen 2.mjesto

Seniorke:
K-1 500m Zahirović Armela 2.mjesto
K-2 500m Zahirović Armela-Šadić Isaura 2.mjesto
Zlato: 2
Srebro: 9
Bronza: 8

Ekipno regata:
1. „Olimpik“ Slavonski Brod
2. „Marsonija“ Slavonski Brod
3. „Hariz Suljić“ Brčko

Ekipno liga:
1. „Hariz Suljić“ Brčko
2. „Sava“ Gradiška
3. „Doboj Istok“ Doboj Istok

(Radio Brčko)

Prethodni postVirtualni obilazak Sunčevog sistema
Sledeći postFK “Jedinstvo” Brčko, u drugoj ligi

OSTAVI KOMENTAR

Unesite komentar
Unesite Vaše ime